کاربرد دستگاه های مدیریت صف

کاربرد دستگاه های مدیریت صف

دستگاه مدیریت صف و شماره دهنده بانکی

همانگونه که اشاره شد اولین نسل دستگاه های مدیریت صف در بانک ها مورد استفاده قرار گرفتند و خیلی از مردم آنها را با این نام میشناسند .

دستگاه شماره دهی و مدیریت صف بیمارستانی

بیمارستانها و درمانگاهها در ردیف دوم استفاده از دستگاه های شماره دهی و مدیریت صف قرار دارند و بعد از بانک ها کاربرد این دستگاهها در بیمارستانها رواج پیدا کرد

کاربرد دستگاه مدیریت صف در اماکن تجاری و اداری

بطور کلی همه اماکنی که به حجم زیادی از مشتری یا ارباب رجوع سروکار دارند برای جلوگیری از هرج و مرج و افزایش بازدهی نیازمند استفاده از دستگاههای مدیریت صف انتظار میباشند

سیستم مدیریت صف باربد
یک دستگاه مدیریت صف باربد بسته به مدل آن از قطعات مختلفی تشکیل شده است . قسمتی که در معرض استفاده مشتریان قرار دارد . قسمت کنترل مرکزی , سیستم فراخوان و… اجزاء اصلی این دستگاهها هستند . در ادامه میتوانید تصاویر قطعات این محصول را ببینید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و انواع مدل های دستگاه مدیریت صف باربد پیشنهاد میشود با مهندسان فروش گروه باربد بصورت تلفنی یا حضوری مشورت کنید . تا با توجه به نیاز سازمان شما و اطلاعاتی که در اختیار مهندسان فروش باربد قرار میدهید مناسبترین نمونه های دستگاه مدیریت صف باربد متناسب با فعالیت و شرایط کارتان به شما معرفی کنند

سیستم نوبت دهی هوشمند

فروش ویژه دستگاه نوبت دهی بی سیم در جشنواره فروش

فروش ویژه دستگاه نوبت دهی بی سیم در جشنواره فروش

گروه بارربد اولین و تنها تولید کننده دستگاه های نوبت دهی بیسیم در ایران از ابتدای سال ۸۶ طراحی و تولید انواع دستگاه های فراخوان نوبت و نوبت دهی را شروع کرد . و همواره در مسیر رشد و تعالی و تولید محصولاتی در سطح جهانی داشته است . باربد در طی سالهای فعالیت خود توانسته به عنوان تنها برند ایرانی تولید کننده دستگاه های بی سیم نوبت دهی جایگاه خود را در بازارهای جهانی پیدا کند و به بیش از ۱۵ کشور آسیایی و اروپایی محصولات خود را صادر کند . در ایران هم انواع بانک ها , بیمارستانها , رستورانها , ادارات دولتی و خصوصی از مشتریان باربد میباشند . برای آشنایی با سوابق گروه باربد و مشتریان ما به صفحات مربوطه مراجعه نمایید .

قیمت دستگاه نوبت دهی بی سیم
دستگاه های نوبت دهی بی سیم باربد نصب بسیار راحت و سریعی دارند . اغلب مدل های آن مستقل از کامپیوتر میباشد . قیمت دستگاه نوبت دهی باربد در مقایسه با نمونه های خارجی بسیار مقرون به صرفه و کمتر میباشد . برای اطلاعات بیشتر خواهشمند است با ما تماس بگیرید

تجهیزات مدیریت صف و دستگاه فراخوان نوبت بیسیم

دستگاه نوبت دهی و مدیریت صف

مدیریت صف بصورت یکپارچه و با سیستم نوبت دهی مکانیزه راهکاری هوشمندانه برای بهره وری بالاتر پرسنل خدمات دهنده , تکریم ارباب رجوع و احترام به مشتری و جلوگیری از هرج و مرج در صفوف مشتریان است .گروه مهندسی و صنایع الکترونیک باربد با تکیه بر دانش متخصصان کشور از سال ۸۶ و به عنوان اولین برند ایرانی به اقدام به طراحی و تولید سیستم های نوبت دهی کرد . محصولات گروه باربد هم اکنون بجز ایران به کشور هایی چون آلمان , سوئد , نروژ , استرالیا , ترکیه و چندین کشور آسیایی صادر میشوند.
دستگاه فراخوان نوبت مشتری و صف

امروزه دستگاه های نوبت­دهی اتوماتیک در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. کاربرد این نوع سیستم ها برای کلیۀ مراکزی که تعداد ارباب رجوع بالایی دارند بسیار ضروری است. تحقیقات نشان داده است که سیستم های فراخوان مشتری که استفاده از آنها در رستوران ها و… مرسوم است نه تنها به راندمان کار سازمان می افزاید، بلکه از تاثیرات منفیِ روحی و روانی در محیط کار به میزان قابل ملاحظه ای می کاهد.
دستگاه نوبت دهی صف

سیستم نوبت دهی بیسیم نسبت به نمونه های کابلی مزایای ویژه ای دارد . این دستگاهها علاوه بر اینکه تمامی قابلیت های دستگاههای مشابه را دارند به علت عدم نیاز به کابل و سیم برای اتصال بسیار پرتابل بوده و برای نصب آنها لزومی به انجام تغییرات در دکوراسیون محل نمیباشد . برای اماکن استیجاری بهترین گزینه هستند . گروه مهندسی باربد تنها شرکت تولید کننده دستگاه های بیسیم شماره دهی در ایران میباشد
نوبت دهی گروه مهندسی باربد

شرکت مهندسی باربد در سال ۱۳۸۳ و با تکیه بر دانش نرم افزاری و با هدف اجرای پروژه های نرم افزاری تاسیس شد. پس از چند سال این شرکت با گسترش حیطۀ کاری خود وارد حوزۀ تولید سخت افزارهای خاص منظوره گردید و از سال ۱۳۸۶ به عنوان اولین و تنها تولید کنندۀ سیستم های نوبت دهی به صورت بی سیم در ایران و با بهره گیری از متخصصین تراز اول کشور، افتخار همکاری با بانک ها و ارگان های بسیاری را دارد.

فروش با تخفیف دستگاه نوبت دهی

یک مشتری بهترین مشاور شماست. چه کسی بهتر از مشتریان شما مسائل اساسی در استراتژی صف شما را تشخیص می دهد؟در واقع مشتریان ارزیابی نهایی در مورد اینکه استراتژی نوبت دهی و مدیریت صف شما در حال انجام است را انجام می دهند.

یکی از نکات مهم که در هنگام بررسی فیدبک های مشتری،لازم است به یاد داشته باشید: معمولا افرادی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند و یا واقعا نمیتوانند اظهار نظر کنند نظرات را ترک میکنند.به طور متوسط مشتریان معمولی شما عموما اظهار نظر کرده و در واقع کسب و کار ها نیز می خواهند از خریداران معمولی بشنوند.

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

شما می توانید با ارائه تخفیف یا قرار دادن پاداش افراد را به شرکت در نظر سنجی ترغیب کنید و در شبکه های اجتماعی اخبار خود را دست به دست کنید.یکی از منفی ترین نظرات می تواند این باشد “من از کسب و کار شما چیزی متوجه نشدم چون دائما در صف بودم!”با تهیه دستگاه نوبت دهی این احتمال را به صفر نزدیکه کنید.

دستگاه های نوبت دهی باربد اکنون در فروش ویژه به مناسبت نوروز هستند و اگر تاکنون اقدام به خرید سیستم های نوبت دهی نکرده اید اکنون بهترین موقع برای خرید یک دستگاه نوبت دهی با قیمت مناسب و کیفیت عالی است جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

بهترین سیستم نوبت دهی

بهترین سیستم نوبت دهی کدام است؟

یک مجموعه خدمات دهنده نظیر بانک یا بیمارستان را در نظر بگیرید…این اماکن هر روز تعداد بالایی مراجعه کننده داشته و هم چنین تنوع خدماتی که ارائه می دهند بسیارر زیاد می باشد.حال تصور کنید هیچ گونه سیستم مدیریت صف هوشمندی برای این مجموعه در نظر گرفته نشود! مسلما افراد ارباب رجوع دچار سردرگمی شده،آرامش عمومی آن ها بهم میخورد و مجموعه سرویس دهنده دچار هرج و مرج می شود…
شرکت مهندسی باربد مبتکر و تولیدکننده دستگاه های نوبت دهی بی سیم و سیستم های فراخوان نوبت بی سیم در ایران برای کلیه مراکزی که برای تکمیل سرویس مورد نظرر خود نیاز به فراخوانی ارباب رجوع دارند دستگاه نوبت دهی و سیستم فراخوان نوبت تولید کرده است.

دستگاههای نوبت دهی باربد تاکنون در انواع بانک ها و موسسات مالی و اعتباری , سالن های بورس , دانشگاهها , بیمارستانها , مراکز تجاری و اداری مورد استفاده قرار گرفته است . لازم به ذکر است که گروه مهندسی باربد اقدام به تولید نمونه های بدون سیم دستگاههای نوبت دهی در ایران کرده است که در نوع خود بینظیرند.

دستگاه نوبت دهی بیسیم

دستگاه نوبت دهی بیمارستانی باربد

سیستم نوبت دهی بی سیم نسبت به نمونه های کابلی مزایای ویژه ای دارد . این دستگاه ها علاوه بر اینکه تمامی قابلیت های دستگاه های مشابه را دارند به علت عدم نیاز به کابل و سیم برای اتصال بسیار پرتابل بوده و برای نصب آنها لزومی به انجام تغییرات در دکوراسیون محل نمی باشد .در نتیجه برای اماکن استیجاری بهترین گزینه هستند .

این دستگاه ها روی فرکانس کاری خاصی تنظیم شده و کوچکترین خللی در کار سایر وسایل الکترونیکی وارد نمی کنند.

گروه مهندسی باربد تنها شرکت تولید کننده دستگاه های بی سیم شماره دهی در ایران می باشد
چرا مدت زمان انتظار بیمارستان طولانی است؟” به نظر می رسد که صف های طولانی می تواند به عنوان یک ویژگی بیمارستان ها در این نقطه به نظر برسد اما باید توضیح داده شود که چرا اینگونه است.

چند دلیل کلی برای اینکه بیمارستان ها دارای صف های طولانی هستند به قرار زیر است.

تعداد بیماران زیاد است و بیمارستان به اندازه کافی نیست
در بیمارستان ها شرایط اضطراری بوجود می آید که صف بندی را بهم میزند.
صفوف ناکارآمد در بیمارستان ها
با سیستم های نوبت دهی بی سیم باربد بیمارستان ها را از صف هایی کارآمد برخوردار کنیم و برای وقت بیماران ارزش قائل شویم

سیستم گزارش گیری باربد

سیستم گزارش گیری دستگاه نوبت دهی باربد

دستگاه های نوبت دهی امروزه تقریبا فراگیر شده و در زندگی روزمره خود بارها و بارها از دستگاه های نوبت دهی استفاده می کنید از صف نانوایی،خرید میوه و سبزی در میادین تره بار،خرید گوشت ،رفتن به بانک،در دفاتر پیشخوان خدمات دولت ،کارگذاری های بیمه همه و همه از دستگاه های نوبت دهی برای حذف صف فیزیکی استفاده می شود.

یکی از امکانات ویژه ای که سیستم های نوبت دهی باربد در اختیار مشتریان خود قرار می دهد سیستم گزارش گیری ست.

گزارشات دستگاه نوبت دهی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد با سیستم گزارش گیری دستگاه نوبت دهی می توانید:

درباره بازدیدکنندگان خود اطلاعات کسب کنید
صف ها را مدیریت کنید
توزیع کار بین کارمندان شما را نشان می دهد.
پیگیری عملکرد خودتان را نشان می دهد
و  نحوه اختصاص خدمات به مشتریان شما را نشان می دهد.

ارائه یک سرویس عالی به مشتریان حتی قبل از اینکه مشتریان شما به صف اضافه شوند شروع می شود. سرویس اطلاعاتی یا گزارشات دستگاه نوبت دهی  این اطمینان را حاصل می کند که شما به همه چیزهایی که نیاز دارید تا عرضه و تقاضا را از بین ببرید، مجهز شده اید.

باربد یکی از بزرگترین تولید کننده ها و تامین کنندگان سیستم های مدیریت صف در سطح جهانی است و دارای تجربه بیش از ۲۰ سال برای کمک به سازمانها برای بهبود نظم مشتریان خود و مدیریت صف با راه حلهای مدرن و پیشرفته، نمایش های صف، رزرو قرار ملاقات، برنامه صف بندی، و یک نرم افزار مدیریت صف پیشرفته همگی از محصولات گروه مهندسی باربد هستند.

مزایای استفاده از دستگاه نوبت دهی

مزایای استفاده از دستگاه نوبت دهی
سیستم های نوبت دهی و دستگاه های نوبت دهی دارای مزایای فراوانی هستند که باعث تسریع در امر سرویس دهی به مشتریان شما می شود که در اینجا به بعضی از این موارد اشاره میکنیم.
با سیستم های نوبت دهی باربد نظم در سرویس دهی شما به مشتریان بوجود می آید و این امر باعث افزایش سرعت دهی خدمات شما می شود بانک یا موسسه ای را در نظر بگیرید که از مزایای سیستم نوبت دهی بی بهره است در این صورت مشتریان باید بصورت سنتی و ایستاده در خط تشکیل صف دهند و تا رسیدن نوبت خود منتظر بمانند و نمی توانند کار دیگری انجام دهند زیرا نگران این هستند که فرد دیگری جای نوبت آنها را بگیرد ولی در مقابل در بانکی که از سیستم های نوبت دهی استفاده می کند مشتریان به محض ورود از استند نوبت دهی شماره خدمات مورد نیاز خود را دریافت می کنند و بجای ایستادن در صف سنتی با خیال راحت روی صندلی نشسته و تا زمان فراخوانی نوبت خود به تماشای تلویزیون یا مطالعه روزنامه می پردازند.
پس با سیستم نوبت دهی مشتریان خیالی آسوه داشته و نظم و ترتیب در کسب و کار شما رعایت می شود.

زمان انتظار طولانی مساوی ست با از دست دادن مشتری

همیشه مراقب صف های انتظار خود باشید.هر کسب و کاری که دارید صف های انتظار طولانی زنگ خطری برای از دست دادن مشتریان شماست.

اگر صف ها بیش از حد طولانی باشند، ۸۶٪ از مشتریان فروشگاه را ترک خواهند کرد.

برای اکثر مشتریان، یک صف انتظار طولانی دلیل محکمی برای عوض کردن سرویس دهنده خود است.

سوالات زیادی وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید، اما مهمترین این موارد این است: آیا در سیستم کسب و کار خود سیستم نوبت دهی را اجرا کرده اید؟آیا بصورت مکانیزه و با استفاده از دستگاه نوبت دهی صف های انتظار مدیریت می شوند؟

اهمیت مدیریت صف خودکار در این زمینه بیش از حد است

صف های ناسازگار و زمان انتظار طولانی در راه حفظ مشتریان قرار دارند. عدم کاهش زمان انتظار مشتری، باعث میشود کارگرانتان را نیز از دست دهید .

گرفتن یک مشتری به حساب کاربری خودتان، اکنون نصف نبرد است. چالش واقعی، تبدیل آنها به یک مشتری وفادار و تضمین بازگشت انهاست.

با یک سیستم مدیریت انتظار مانند سیستم نوبت دهی باربد، با دانش و تجربه نیم قرن طراحی شده برای کاهش زمان انتظار مشتریان شما.

مشتریان خود را حفظ کنید

در دنیای دیجیتال ما کافی نیست که محصول یا خدمتی را به مشتریان ارائه دهیم بلکه باید آن را راحت و در دسترس ارائه دهیم.

از زمانی که جف بیسوس بیش از دو دهه قبل آمازون را شروع کرد، مشخص شد که راه موفقیت به عنوان یک کسب و کار، سرمایه گذاری در تجربه کاربری مشتری شگفت انگیز است.

کسب و کارهای خرده فروشی باید برای استانداردهای راحتی مشتریان چاره بیندیشند. فروشگاه های قدیمی  اکنون با یک تجربه خرید یکبار کلیک باید رقابت کنند.

برنامه های واقعیت افزوده از گوگل به زودی به شما اجازه می دهد گوشی هوشمند خود را در یک رستوران به بررسی بپردازید. فروشگاه های مد برای جایگزینی اتاق ها در تجارب دیجیتال تعاملی سرمایه گذاری می کنند.

شما می توانید مواد غذایی خود را از یک فروشگاه انتخاب کنید و راه رفتن را کنار بگذارید.

به طور خلاصه، شما باید همه چیز را درسطح بالا انجام دهید تا سفر مشتری را تا آنجا که امکان پذیر است،راحت انجام دهید. در غیر این صورت، شما از عواقب منفی خدمات ضعیف مشتریان رنج می برید.

مرحله ای را که بیشتر مشتریان خود را از دست می دهید، شناسایی کنید و اقدامات لازم را برای به حداقل رساندن آن انجام دهید.

موفق ترین کسب و کار امروزه کسانی هستند که با موفقیت از اجزای فیزیکی و مجازی تجربه خرید را آسان می کنند.

گروه صنعتی باربد تولید کننده دستگاه های نوبت دهی و فراخوان نوبت بیسیم پیشرو در ارائه راهکارهایی جهت ساده کردن تجربه خرید مشتری و افزایش رضایت مشتریان.

دلایلی برای اینکه مشتریان شما برای رقبا باقی بمانند

رفتن مشتریان شما برای رقبا چیزیست که همه صاحبان کسب و کارها از آن هراس دارند.

مشتریان موجودات ثابتی نیستند و از دست دادن آنها آسان است  اغلب شما حتی نمی دانید که چه چیزی در ذهن آنهاست. در واقع، از ۲۶ مشتری ناراضی، تنها یک نفر شکایت می کند، و بقیه فقط سرویس دهنده خود را عوض میکنند.

اگر در خرده فروشی کار می کنید، احتمالا از این سؤال های مخرب از خود پرسیده اید:

چرا مشتریان من برای رقبا می روند؟
من اشتباه میکنم؟
چگونه می توان سطح خدمات خود را بهبود بخشم؟
برای کمک به شما در درک نحوه حفظ مشتریان، ما دلایلی را بررسی میکنیم:

یکی از سخت ترین کارهایی که باید به عنوان مدیر یک کسب و کار انجام دهید این است که ارزش یک مشتری را اندازه گیری کنید.

اگر شما سبد بزرگی از تخفیف ها را ارائه می دهیدفقط به مشتریانی که به دنبال خریدارزان قیمت هستند بها داده اید این صرفه جویی در منابع و زمان نیست.

از سوی دیگر، ارزش هر گونه انگیزه ای را برای مشتری که مایل به خرج پول برای خدمت بهتر است را از بین برده اید.

برای ۸۴٪ از مصرف کنندگان، عدم اطمینان از یک فروشنده، علت ناامیدی است. عدم پاسخ درست و مناسب به سوالات مشتریان، خطر از دست دادن حداقل ۶۰ درصدی مشتریان شما را به بار می آورد و این اصلا خوب نیست.

به یاد داشته باشید: ۱۲ تجربه مثبت خدمات به مشتریان نیاز دارد تا برای یک تجربه منفی آماده شوند. و یک تجربه خدمات ضعیف برای ۵۸ درصد مشتریان برای متوقف کردن خرید خدمات یک شرکت کافی است.

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها، از جمله شرکت های کارت اعتباری و خطوط هوایی، امتیازات پاداش و برنامه های وفاداری را ارائه می دهند.

به این ترتیب، مشتریانی که واقعا بیشترین خرید را دارند،پاداش می گیرند.پس بجای تخفیف های بی اندازه بر وفاداری مشتریان و ارائه خدمت مناسب به آنها تمرکز کنید.

گروه شرکت های باربد ارائه دهنده انواع سیستم های نوبت دهی و دستگاه های فراخوان نوبت جهت افزایش کیفیت خدمات شما به مشتریان شماست.

صف های بیمارستانی

چرا صف های بیمارستانی طولانی هستند؟

همه ما حداقل یکبار در زندگی خود منتظر ماندن در صف های طولانی بیمارستانی را تجربه کرده ایم.شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا صف های بیمارستانی طولانی هستند؟

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ توسط دانشکده پزشکی هاروارد، مردم برای هر بازدید از پزشک حدود ۱۲۱ دقیقه زمان صرف می کنند.

اگرچه این اعداد بالا هستند، اما تعجب آور نیستند، درست است؟ حداقل برای هر کسی که تا به حال به بیمارستان منتقل شده است این موضوع طبیعی است..

یک سوال بهتر این است: “چرا مدت زمان انتظار بیمارستان طولانی است؟” به نظر می رسد که صف های طولانی می تواند به عنوان یک ویژگی بیمارستان ها در این نقطه به نظر برسد اما باید توضیح داده شود که چرا اینگونه است.

چند دلیل کلی برای اینکه بیمارستان ها دارای صف های طولانی هستند به قرار زیر است.

تعداد بیماران زیاد است و بیمارستان به اندازه کافی نیست
در بیمارستان ها شرایط اضطراری بوجود می آید که صف بندی را بهم میزند.
صفوف ناکارآمد در بیمارستان ها

در مورد آخر کمی بیشتر توضیح می دهیم:حتی اگر تعداد زیادی بیمارستان داشته باشیم باز هم مشکل ناکارآمدی صفوف ممکن است به قوت خود باقی باشد برای حل این مشکل استفاده از یک سیستم نوبت دهی و مدیریت صف الزامی ست.سیستم نوبت دهی باربد دارای انواع مختلفی است که سیستم نوبت دهی بیمارستانی آن یکی از پرفروش ترین هاست که برای نظم دهی  صفوف در هر بیمارستانی الزامی ست.

اطلاعات سیستم نوبت دهی

اطلاعاتی که ما می توانیم از یک سیستم نوبت دهی دریافت کنیم بسیار ارزشمند است و به توسعه کسب و کار ما کمک می کند.

بیایید تصور کنیم که هر پنجشنبه، حدود ساعت ۶ بعد از ظهر، ترافیک فروشگاه افزایش می یابد. این یک گزارش بسیار ارزشمند از اطلاعات است.حتما میپرسید چرا این گزارش ارزشمند است؟در زیر به بررسی مختصر این موضوع می پردازیم.

مدیران می دانند که کارکنان بیشتری را برای کار در این شیفت اختصاص دهند. علاوه بر این، سیستم نوبت دهی این هشدار را به کارمندان می دهد که به ساعت اوج شلوغی نزدیک می شویم.

اطلاعات سیستم نوبت دهی هم برای مدیران و هم کارمندان سودمند است.

اگر یک کارمند بیکار باشد و یک بازدید کننده منتظر باشد،کارمند بلافاصله هشدار دریافت می کند که به کار مشتری رسیدگی کند. اطلاعات سیستم نوبت دهی به تجربه دلپذیرتر و کاراتر برای مشتری می انجامد.

شرکت مهندسی باربد اواین تولید کننده دستگاه های نوبت دهی و فراخوان نوبت بیسیم در ایران در فروش ویژه آخرفصل خود انواع سیستم نوبت دهی را با تخفیف ویژه و یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش در مدت محدود به فروش می رساند.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۴۲۷۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد
هنگامی که تصور کلی و فیدبک مشتریان شما مثبت است، نشانه خوبی است که شما می فهمید راه خوبی را برای کاهش زمان انتظار مشتری انتخاب کرده اید.

اما منظور ما از فیدبک مثبت مشتری چیست؟ خوب،شما باید از راه های بی شماری فیدبک یا بازخورد مستقیم مشتریان خود را جمع آوری کنید: از جمله رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها، سایت های بررسی و غیره

هر کانالی که برای ارتباطات وجود دارد باید مورد استفاده قرار گیرد – زیرا مشتریان مطمئن تر خواهند بود. و هر مشتری مطابق با عادت و سلیقه خود از یک روش مختص خود برای فیدبک دهی استفاده می کند.

به علاوه، نظرسنجی ها ایجاد وفاداری در مشتری می کند.سنجی ها به مشتری می گوید: “ما گوش می کنیم و می خواهیم از شما بشنویم.”

یک مشتری بهترین مشاور شماست. چه کسی بهتر از مشتریان شما مسائل اساسی در استراتژی صف شما را تشخیص می دهد؟در واقع مشتریان ارزیابی نهایی در مورد اینکه استراتژی نوبت دهی و مدیریت صف شما در حال انجام است را انجام می دهند.

نوع انتظار برای بازخورد و نحوه پاسخ

چه نوع بازخوردی می توانید انتظار داشته باشید؟

شاید نظر دهندگان درخواست گوش دادن به موسیقی با هدست بلوتوث داشته باشته باشند و لی شما در حال حاضر، شما مجبور نیستید در هر موردی به نظر سنجی ها عمل کنید. اما شما باید گوش دهید و نشان دهید که گوش می کنید.این بدان معنی است که به هرگونه بازخورد واکنش نشان داده و به بازخوردی که منطقی است و پیشنهادات مفید را ارائه می دهد، عمل می کند.

یک نکته در مورد بازخورد مشتری

یکی از نکات مهم که در هنگام بررسی فیدبک های مشتری،لازم است به یاد داشته باشید: معمولا افرادی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند و یا واقعا نمیتوانند اظهار نظر کنند نظرات را ترک میکنند.به طور متوسط مشتریان معمولی شما عموما اظهار نظر کرده و در واقع کسب و کار ها نیز می خواهند از خریداران معمولی بشنوند.

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

شما می توانید با ارائه تخفیف یا قرار دادن پاداش افراد را به شرکت در نظر سنجی ترغیب کنید و در شبکه های اجتماعی اخبار خود را دست به دست کنید.یکی از منفی ترین نظرات می تواند این باشد “من از کسب و کار شما چیزی متوجه نشدم چون دائما در صف بودم!”با تهیه دستگاه نوبت دهی این احتمال را به صفر نزدیکه کنید.

دستگاه نوبت دهی

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

هر کس با ایستادن در صف احساس نارضایتی و ناعدالتی می کند که چرا فرد دیگری در هنگام ورود بعد از من زودتر از من فراخوانی شده یا موضوعاتی از این قبیل که حس نارضایتی و تجربه کاربری نامطلوب در مشتری ایجاد می کند.

اغلب اوقات، دلایل برای مشتری ناشناخته است.آنها بدون دانستن دلیل این موضوع، احساس فریب خوردگی دارند.

اما امروزه نه تنها دستگاه نوبت دهی بهبود یافته است، بلکه هر مشتری توجه شخصی را که شایسته آن است، دریافت می کند.
بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

از آنجا که مشتریان از نام خود برای ورود به سیستم نوبت دهی استفاده می کنند، سیستم صف بندی اتوماتیک یک تجربه مشتری شخصی را ایجاد می کند.

مناطق خاصی از مغز هنگامی که نامهای خودمان را میشنویم، فعال میشوند؛ زیرا هیچ چیزی برای ما نسبت به نامهای ما بیشتر صمیمی نیست.

به یاد داشته باشید، مشتریان مایل به صرف ۹٪ بیشتر در کسب و کارهایی که خدمات مشتری فوق العاده ای را ارائه می دهند،هستند. هنگامی که کارمندان با نام مشتری تماس می گیرند، فضای گرم و دوستانه را ایجاد می کنند.

صف های بهبود یافته و تجربه مطلوب مشتری که به لطف دستگاه نوبت دهی مدرن  فراهم می شود همگی باعث افزایش فروش شما شده و کسب و کار شما را بهبود می بخشد.