اطلاعات سیستم نوبت دهی

اطلاعاتی که ما می توانیم از یک سیستم نوبت دهی دریافت کنیم بسیار ارزشمند است و به توسعه کسب و کار ما کمک می کند.

بیایید تصور کنیم که هر پنجشنبه، حدود ساعت ۶ بعد از ظهر، ترافیک فروشگاه افزایش می یابد. این یک گزارش بسیار ارزشمند از اطلاعات است.حتما میپرسید چرا این گزارش ارزشمند است؟در زیر به بررسی مختصر این موضوع می پردازیم.

مدیران می دانند که کارکنان بیشتری را برای کار در این شیفت اختصاص دهند. علاوه بر این، سیستم نوبت دهی این هشدار را به کارمندان می دهد که به ساعت اوج شلوغی نزدیک می شویم.

اطلاعات سیستم نوبت دهی هم برای مدیران و هم کارمندان سودمند است.

اگر یک کارمند بیکار باشد و یک بازدید کننده منتظر باشد،کارمند بلافاصله هشدار دریافت می کند که به کار مشتری رسیدگی کند. اطلاعات سیستم نوبت دهی به تجربه دلپذیرتر و کاراتر برای مشتری می انجامد.

شرکت مهندسی باربد اواین تولید کننده دستگاه های نوبت دهی و فراخوان نوبت بیسیم در ایران در فروش ویژه آخرفصل خود انواع سیستم نوبت دهی را با تخفیف ویژه و یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش در مدت محدود به فروش می رساند.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۴۲۷۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد
هنگامی که تصور کلی و فیدبک مشتریان شما مثبت است، نشانه خوبی است که شما می فهمید راه خوبی را برای کاهش زمان انتظار مشتری انتخاب کرده اید.

اما منظور ما از فیدبک مثبت مشتری چیست؟ خوب،شما باید از راه های بی شماری فیدبک یا بازخورد مستقیم مشتریان خود را جمع آوری کنید: از جمله رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها، سایت های بررسی و غیره

هر کانالی که برای ارتباطات وجود دارد باید مورد استفاده قرار گیرد – زیرا مشتریان مطمئن تر خواهند بود. و هر مشتری مطابق با عادت و سلیقه خود از یک روش مختص خود برای فیدبک دهی استفاده می کند.

به علاوه، نظرسنجی ها ایجاد وفاداری در مشتری می کند.سنجی ها به مشتری می گوید: “ما گوش می کنیم و می خواهیم از شما بشنویم.”

یک مشتری بهترین مشاور شماست. چه کسی بهتر از مشتریان شما مسائل اساسی در استراتژی صف شما را تشخیص می دهد؟در واقع مشتریان ارزیابی نهایی در مورد اینکه استراتژی نوبت دهی و مدیریت صف شما در حال انجام است را انجام می دهند.

نوع انتظار برای بازخورد و نحوه پاسخ

چه نوع بازخوردی می توانید انتظار داشته باشید؟

شاید نظر دهندگان درخواست گوش دادن به موسیقی با هدست بلوتوث داشته باشته باشند و لی شما در حال حاضر، شما مجبور نیستید در هر موردی به نظر سنجی ها عمل کنید. اما شما باید گوش دهید و نشان دهید که گوش می کنید.این بدان معنی است که به هرگونه بازخورد واکنش نشان داده و به بازخوردی که منطقی است و پیشنهادات مفید را ارائه می دهد، عمل می کند.

یک نکته در مورد بازخورد مشتری

یکی از نکات مهم که در هنگام بررسی فیدبک های مشتری،لازم است به یاد داشته باشید: معمولا افرادی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند و یا واقعا نمیتوانند اظهار نظر کنند نظرات را ترک میکنند.به طور متوسط مشتریان معمولی شما عموما اظهار نظر کرده و در واقع کسب و کار ها نیز می خواهند از خریداران معمولی بشنوند.

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

شما می توانید با ارائه تخفیف یا قرار دادن پاداش افراد را به شرکت در نظر سنجی ترغیب کنید و در شبکه های اجتماعی اخبار خود را دست به دست کنید.یکی از منفی ترین نظرات می تواند این باشد “من از کسب و کار شما چیزی متوجه نشدم چون دائما در صف بودم!”با تهیه دستگاه نوبت دهی این احتمال را به صفر نزدیکه کنید.

دستگاه نوبت دهی

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

هر کس با ایستادن در صف احساس نارضایتی و ناعدالتی می کند که چرا فرد دیگری در هنگام ورود بعد از من زودتر از من فراخوانی شده یا موضوعاتی از این قبیل که حس نارضایتی و تجربه کاربری نامطلوب در مشتری ایجاد می کند.

اغلب اوقات، دلایل برای مشتری ناشناخته است.آنها بدون دانستن دلیل این موضوع، احساس فریب خوردگی دارند.

اما امروزه نه تنها دستگاه نوبت دهی بهبود یافته است، بلکه هر مشتری توجه شخصی را که شایسته آن است، دریافت می کند.
بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

از آنجا که مشتریان از نام خود برای ورود به سیستم نوبت دهی استفاده می کنند، سیستم صف بندی اتوماتیک یک تجربه مشتری شخصی را ایجاد می کند.

مناطق خاصی از مغز هنگامی که نامهای خودمان را میشنویم، فعال میشوند؛ زیرا هیچ چیزی برای ما نسبت به نامهای ما بیشتر صمیمی نیست.

به یاد داشته باشید، مشتریان مایل به صرف ۹٪ بیشتر در کسب و کارهایی که خدمات مشتری فوق العاده ای را ارائه می دهند،هستند. هنگامی که کارمندان با نام مشتری تماس می گیرند، فضای گرم و دوستانه را ایجاد می کنند.

صف های بهبود یافته و تجربه مطلوب مشتری که به لطف دستگاه نوبت دهی مدرن  فراهم می شود همگی باعث افزایش فروش شما شده و کسب و کار شما را بهبود می بخشد.

کوتاه ترین زمان انتظار با سیستم های نوبت دهی باربد

کوتاه ترین زمان انتظار با سیستم های نوبت دهی باربد

بیایید یک ثانیه را تجسم کنیم: انتظار درصف تجربه خوشایندی نیست حتی برای یک لحظه!

حدود ۲۰ درصد از مشتریان فقط با صف بندی احساس خستگی و نارضایتی می کنند . تشکیل صف خاطره نا خوشایندی هنگامی که مشتریان فروشگاه را ترک می کنند،رقم میزند .

استفاده از استند نوبت دهی، تجربه ایستادن در صف را به حداقل می رساند، یا در بسیاری از موارد به طور کامل از بین می رود. مشتریان با استفاده از سیستم نوبت دهی احساس ناخوشایند ایستادن در صف را تجربه نخواهند کرد.. این منطقی است که هر کسی می تواند دنبال کند.

در حقیقت، مسئله این است که روش های رسمی سنتی تنها کارآمد نیستند. دکتر ریچارد لارسون از دانشگاه MIT، ناکارآمدی صف بندی سنتی را در سال ۱۹۸۷ نشان داد.

فقط به فروشگاه مواد غذایی محلی خود نگاه کنید: مشتریان در حال حرکت به داخل و خارج از صفوف تلاش می کنند تا سریع تر جلو بروند در حالی که شیر و تخم مرغ و سایر خرید های خود را حمل می کنند.. این یک سیستم ضعیف و ناکارآمد است اما نظریه صف بندی با خدمات ضعیف مشتریان سخت مخالف است.

اگر ما قصد داریم صف ها را بهبود ببخشیم، نیاز به تکنولوژی مدیریت صف است. بااستفاده از سیستم نوبت دهی، مشتریان می توانند به جای اینکه احساس کنند که به صف رانده شده اند، به فروشگاه رفته اند. این آزادی، فرصتی عالی برای خرید خوب را ایجاد می کند، در عین حال نشان می دهد که ما برای زمان مشتریان ارزش قائل هستیم.

استفاده از سیستم نوبت دهی،  احساسات منفی مشتریان را به حداقل می رساند و باعث می شود صف ها با کاهش زمان انتظار واقعی و زمان انتظار درک شوند.

سیستم نوبت دهی

چگونه تکنولوژی می تواند سیستم های نوبت دهی را ارتقا بخشد؟

سیستم های مدیریت صف دیجیتال ، به نقل از لئوناردو دی کاپریو از فیلم هوانورد یا Aviator، “راه آینده هستند”

سیستم های مدیریت صف یا نوبت دهی ترکیبی از تکنولوژی های مختلف هستند که همگی در هماهنگی با هم کار می کنند. ما اغلب به جزییات قطعات  فکر نمی کنیم، درست همانطور که ما نمی پرسیم که چگونه سخت افزار، نرم افزار و کابل رنگی در کامپیوتر ما با هم کار می کنند . ما فقط نتیجه نهایی را مشاهده می کنیم.
با دانستن اینکه چگونه هر بخش در سیستم نوبت دهی کار می کند، ما توانایی بهبود مدیریت صف و سیستم نوبت دهی را داریم و در نهایت ارائه بهترین خدمات ممکن را در اختیار مشتریان قرار می دهیم. در این سری مقالات ما قصد داریم تا اثرات مثبت فن آوری در مدیریت صف را بررسی کنیم.

بخش قابل تشخیص از یک سیستم مدیریت صف دیجیتال، دستگاه ورودی الکترونیکی است. این یک صفحه نمایش دیجیتال است که در نزدیکی یک فروشگاه قرار دارد.
مشتریان با سیستم نوبت دهی به یک کسب و کار راه می یابند و برای ورود به سیستم روی صفحه ضربه زده و نوبت خود را دریافت می کنند یا از طریق فشردن دکمه شماره مورد نظر را دریافت می کنند.
نوبت گرفتن در دستگاه نوبت دهی می تواند از طریق انواع استند ها باشد که که میتوان دسته بندی های زیر را برای آنها داشت:
استند ایستادهاستند لمسیاستند دیواریاستند رومیزی

در مقالات بعدی بیشتر راجع به تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم نوبت دهی صحبت خواهیم کرد.

مدیریت صف

فرمول مدیریت صف

همانند هر سیستم جدیدی، فقط به منظور نصب نرم افزار مدیریت صف، نمی توانید از همه مزایای آن استفاده کنید. شما باید متعهد به غنی سازی تجربه بازدید کنندگان خود باشید.

برای به حداکثر رساندن استفاده از سیستم نوبت دهی خود، این فرمول ساده مدیریت صف را به یاد داشته باشید. اساسا، مدیریت موفق صف متکی بر این چهار رکن است:

سلام و خوش آمد گویی
اطلاع از زمان انتظار
ارائه خدمت
آنالیز کنید

مدیریت صف

سلام و خوش آمد گویی

مرحلۀ خوش آمد گویی شامل ورود و ثبت نام بازدید کنندگان شما می شود. شما تمام اطلاعات – علت ورود، نام و غیره – را دریافت می کنید که به شما امکان خدمات بهتر به آنها را می دهد. هنگامی که این مرحله را درست انجام دهید باعث می شود تا مشتریان احساس راحتی کنند.

اطلاع از زمان انتظار

این مرحله شامل زمان انتظار بازدید کنندگان شما می شود. مهم نیست که چه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید، انتظار طولانی بازدید کنندگان را نا امید می کند. به همین دلیل مهم است که بگذاریم آنها را بدانند چه مدت باید منتظر بمانند.

ارائه خدمت

با به پایان رسیدن زمان انتظار زمان ارائه خدمت یا سرویس است.. اطلاعاتی که در طول مرحله خوش آمدگویی جمع کرده اید به شما اجازه می دهد تا به صورت شخصی تر به یک مشتری نزدیک شوید. مرحله ارائه خدمت اصلی ترن قسمت جهت ساختن تجربه خوب برای مشتری ست.

تجزیه و تحلیل

هنگامی که شما ارائه خدمت به مشتریان خود را با موفقیت انجام دادید وقت آن است که تجزیه و تحلیل کنید. یک سیستم مدیریت صف  اطلاعات در مورد مشتریان و عملکرد کسب و کار شما را در طول روز جمع آوری می کند. این داده ها به شما کمک می کند که زمینه های کلیدی را برای بهبود مدیریت صف خود تعیین کنید.

هوشمندی کسب و کار با سیستم نوبت دهی

هوشمندی کسب و کار با سیستم نوبت دهی

احتمال زیاد اکنون از تیتر این پس به فکر فرو رفته اید و درصدد یافتن رابطه هوشمندی کسب و کار با سیستم نوبت دهی و مدیریت هوشمند صفوف هستید پس با ما همراه باشید:

این یک اصطلاح نیست که هر روز می شنوید – کسب و کارتان را با سیستم های نوبت دهی هوشمند کنید- بگذارید روشن تر صحبت کنیم.

شما ممکن است متوجه شوید که اصطلاح Service Intelligence یا سرویس هوشمند خیلی شبیه به هوش کسب و کار است. درواقع مفاهیم هسته ای این دو یکسان است با یک تفاوت کوچک.

در حالی که هوش کسب و کار فرایند تجزیه و تحلیل داده ها برای کمک به تصمیم گیری بهتردر جهت بهبود کسب و کار است، سرویس هوشمند از داده ها برای کمک به تصمیم گیری بهتر خدمات استفاده می کند.

هدف از سرویس اطلاعاتی (Service Intelligence) این است که به شما یک درک بهتر و مبتنی بر داده ها در مورد کسب و کارتان بدهد. بیشتر مزایای سیستم های نوبت دهی که در مقالات قبلی از آنها صحبت شد  بخشی از بسته سرویس اطلاعات یا Service Intelligence است.

نمودار Service Intelligence  به شما نشان می دهد که:

درباره بازدیدکنندگان خود اطلاعات کسب کنید
صف ها را مدیریت کنید
توزیع کار بین کارمندان شما را نشان می دهد.
پیگیری عملکرد خودتان را نشان می دهد
و  نحوه اختصاص خدمات به مشتریان شما را نشان می دهد.

ارائه یک سرویس عالی به مشتریان حتی قبل از اینکه مشتریان شما به صف اضافه شوند شروع می شود. سرویس اطلاعاتی یا Service Intelligence اطمینان حاصل می کند که شما به همه چیزهایی که نیاز دارید تا عرضه و تقاضا را از بین ببرید، مجهز شده اید.

استفاده از سیستم نوبت دهی راهی ساده برای هوشمندی کسب و کار شما بحساب می رود …آن را از دست ندهید….

دستگاه نوبت دهی بانک مسکن

دستگاه نوبت دهی بانک مسکن

بانک مسکن یکی از صدها مشتری دستگاه های نوبت دهی گروه مهندسی باربد است که تا کنون بسیاری از شعب این بانک در تهران و شهرستان ها به سیستم نوبت دهی باربد مجهز شده اند.

بانک مسکن از بزرگترین بانک های ایران است که در سال ۱۳۵۸ براساس طرح ادغام بانکها با ادغام چند بانک بوجود آمد است.ماموریت اصلی این بانک آسان نمودن خرید مسکن برای خانواه هایی که مسکن ندارند تعریف شده است

تعداد زیاد ارباب رجوع در این بانک و خدمات متفاوتی که ارائه می دهند باعث شد تا با خرید یک دستگاه نوبت دهی ایرانی با کیفیت عالی در وقت مشتریان خود صرفه جویی کرده و روز به روز بر تعداد آنها بفزایند.شرکت مهندسی باربد مفتخر است تا اعلام کند بسیاری از شعب بانک مسکن را به دستگاه نوبت دهی مجهز کرده است.

لیست کامل تری از مشتریان ما را در اینجا می توانید ببینید.

Don’t make your customers wait

مشتریان خود را منتظر نگه ندارید

مشتریان خود را منتظر نگه ندارید.
کاهش زمان انتظار مشتری، بهبود کارایی خدمات خود و افزایش درآمد خود را با راه حل های مدیریت صف گروه مهندسی باربد تجربه کنید.

صف بندی و انتظار بیش از حد از عوامل اصلی نارضایتی در بانک ها، فروشگاه های خرده فروشی، بیمارستان ها و نهادهای دولتی است.

باربد یکی از بزرگترین تولید کننده ها و تامین کنندگان سیستم های مدیریت صف در سطح جهانی است و دارای تجربه بیش از ۲۰ سال برای کمک به سازمانها برای بهبود نظم مشتریان خود و مدیریت صف با راه حلهای مدرن و پیشرفته، نمایش های صف، رزرو قرار ملاقات، برنامه صف بندی، و یک نرم افزار مدیریت صف پیشرفته همگی از محصولات گروه مهندسی باربد هستند.

دستگاه نوبت دهی بیسیم

قیمت دستگاه نوبت دهی بیسیم

دستگاه های نوبت دهی امروزه تقریبا فراگیر شده و در زندگی روزمره خود بارها و بارها از دستگاه های نوبت دهی استفاده می کنید از صف نانوایی،خرید میوه و سبزی در میادین تره بار،خرید گوشت ،رفتن به بانک،در دفاتر پیشخوان خدمات دولت ،کارگذاری های بیمه همه و همه از دستگاه های نوبت دهی برای حذف صف فیزیکی استفاده می شود.

دستگاه های نوبت دهی ایرانی قیمت بسیار مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی داشته و در ضمن از کیفیت مطلوبی نیر برخوردارند هم چنین خدمات پس از فروش و گارانتی سرویس در دسترسی نیز دارند گروه مهندسی باربد اولین تولید کننده دستگاه های نوبت دهی بیسیم در ایران قیمت بسیار مناسب و شرایط خرید ویژه ای برای محصولات خود در نظر گرفته است که در جشنواره پاییزی فروش دستگاه های نوبت دهی می توانید از این امکان استفاده کنید.اگر به دنبال یک دستگاه نوبت دهی ارزان با کیفیت بالا هستید این فرصت را از دست ندهید.

لیست قیمت محصولات و کاتالوگ دستگاههای نوبت دهی ما را میتوانید از روی سایت دانلود کنید . توجه داشته باشید که قیمت ها ممکن است تغییر کرده باشد و گروه مهندسی باربد این حق را برای خود محفوظ میداند هر زمان که نیاز باشد اقدام به افزایش یا کاهش قیمت ها کند . میتوانید مطمئن باشید که قیمت های ارائه شده از سوی گروه تولیدی دستگاههای نوبت دهی باربد کاملا رقابتی و کمتر از نمونه های موجود در بازار میباشد زیرا این گروه خود تولید ننده دستگاه های نوبت دهی بیسیم در ایران است و اولین تولید کننده دستگاه های نوبت دهی بیسیم در ایران محسوب می شود.

فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهی بی شمارند.همیشه یک روش، تکنیک یا عنصری وجود دارد که یک شرکت یا سازمان می تواند برای بهبود بهره وری و رضایت مشتری از آن استفاده کند. یکی از بزرگترین مکان هایی که تغییر قابل توجهی در آن ایجاد می شود صف های انتظار است.

از همان لحظه ای که مشتری برای یک سرویس ثبت نام می کند تا زمانی که به سمت صف حرکت می کند و زمانی که برای انجام سرویس یا خدمت فراخوانی می شود همگی مراحلی هستند که استفاده از تکنولوژی مدیریت صف یا دستگاه نوبت دهی انجام آنرا ساده تر می کند.این ویدئو یک دستگاه نوبت دهی بیمارستانی را نشان می دهد که چقدر انجام امور را ساده تر می کند.

قیمت سیستم نوبت دهی

بطور کلی فواید دستگاه نوبت دهی را بصورت زیر خلاصه کرد:

فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهی

۱.بهینه سازی جریان مشتری

استفاده از دستگاه نوبت دهی مشتریان را به روش کارآمدتری جذب می کند که منجر به جریان مطلوب مشتری از طریق صف انتظار می شود.دستگاه نوبت دهی به عوامل خدماتی اجازه می دهد تا بر روی کارشان تمرکز کنند و حتی به مشتریان اجازه می دهد تا بدون زحمت از  بیرون بیایند و نگران نباشند که به نوبت خود دست پیدا کنند یا دیگران را پشت سر بگذارند. کسانی که در صف انتظار هستند نیز فرصت دارند تا کار دلخواه خود را ادامه دهند تا زمانی که نوبت آنها فراخوانی شود.علاوه بر این با دستگاه نوبت دهی و سیستم نوبت دهی هوشمند و هم چنین مانیتورینگ صف توسط مدیران آنها می توانند معیارهای زمان واقعی را برای پاسخ مناسب و سریع به صف و جریان انتظار بیابند.

پنل نظر سنجی از مشتریان

۲-کاهش زمان واقعی انتظار و افزایش رضایت مشتریان

وقتی مشتری در صف می ایستد با حرکت کردن صف ممکن است احساس خوبی در وی بوجود آید و حس کند کارش بخوبی در حال پیشرفت است اما با استفاده از دستگاه نوبت دهی این حس واقعی تر خواهد بود زیرا با استفاده از علائم الکترونیکی نظیر اعلام نوبت و شماره در هر لحظه همان احساس جلو رفتن در صف برای فرد تداعی می شود هم چنین فرد زمانی که منتظر می ایستد کاهش می یابد در نتیجه یک احساس رضایت واقعی در وی بوجود می آید و تجربه دلنشینی از سیستم کسب و کاری شما خواهد داشت.

امکانات ویژه سیستم نوبت دهی

۳.عوامل موثرتر می شوند و مدیران آگاه تر

دستگاه نوبت دهی به طور مناسب در صف هااستفاده می شود – که در آن عوامل سرویس دهنده قرار گرفته اند – استفاده از دستگاه های نوبت دهی باعث بالا رفتن تمرکز و توانایی کارکنان می شود. از طریق سیستم های مدیریت صف و دستگاه های نوبت دهی، مشتریان را می توان با نیرو کار کمتری کمتری از سرویس و خدمت بیشتری برخوردار نمود. مهمتر از همه، مدیران قادر به نگه داشتن زمان دقیق در زمان سرویس و بهره وری  کارکنان کلیدی خواهند بودبا حصول اطمینان از اینکه هیچ گونه سرویسی ناقص انجام نشده است.

به طور متوسط استفاده از دستگاه نوبت دهی و تکنولوژی مدیریت صف افزایش ۳۵ درصدی بهره وری کارکنان را به همراه داشته است.

خرید دستگاه نوبت دهی بیسیم

 

پنل نظرسنجی از مشتریان

پنل نظر سنجی از مشتریان

افزایش رضایت مشتریان  از مهم ترین عوامل رونق یک کسب و کار است و استفاده از سیستم نوبت دهی و سیستم های مدیریت صف هوشمند یکی از مهم ترین عوامل رضایت مشتریان است.در این راستا استفاده از پنل نظر سنجی کمک شایانی به درک بهتر کارفرما از درصد رضایت مشتریان می کند.

پنل نظر سنجی مشتریان یکی از محصولات پرفروش شرکت باربد است و این موضوع نشان دهنده این است که کافرمایان توجه خاصی به رضایت مشتریان در کسب و کار خود دارند.به کمک این پنل پس از اتمام کار، از مشتریان هر باجه (متصدی) درباره نحوه ی خدمت رسانی نظر سنجی کرد. برای این منظور می توان چهار پرسش دلخواه را برای سیستم در نظر گرفت که مشتری برای هر کدام پاسخ مجزا ثبت می کند. در نهایت همه ی اطلاعات در بانک اطلاعاتی ذخیره شده و برای هرگونه آمارگیری آماده می گردد. مشخصات این سیستم به قرار زیر است:

  • ارتباط بی سیم
  • امکان تعریف چهار پاسخ سه گزینه ای
  • گزارش گیری متنوع بر اساس باجه و پرسش
  • سفارش نرم افزار گزارش گیری با این محصول الزامی می باشد.
دستگاه نوبت دهی ارزان

دستگاه نوبت دهی ارزان

امروزه مشتریان استفاده از سیستم نوبت دهی علاوه بر کیفیت دستگاه نوبت دهی خواستار یک دستگاه نوبت دهی ارزان نیز هستند.

شرکت مهندسی باربد از آنجایی که خود تولید کننده دستگاه های نوبت دهی است کیفیت این دستگاه ها را تضمین می کند هم چنین قیمت دستگاه های نوبت دهی گروه باربد قیمتی مناسب و رقابتی است و برای مشتریانی که به دنبال دستگاه نوبت دهی ارزان ولی با کیفیت هستند بهترین انتخاب است.

دستگاه نوبت دهی ارزان باربد هم می تواند نیاز کسب و کارهای مختلف به دستگاه نوبت دهی را برطرف نماید هم با کیفیت بالای خود رضایت جمع کثیری از مشتریان از جمله بانک ملی،بانک کشاورزی،بانک توسعه تعاون،بانک شهرو …. دفاتر پیشخوان دولت،دفاتر پلیس ۱۰+،کارگزاری های بیمه،رستوران ها و فست فودها،کارواش ها،نانوایی ها،بیمارستان ها و مطب پزشکان  را جلب نماید.

 

دستگاه نوبت دهنده رستوران

دستگاه نوبت دهنده رستورانی

دستگاه های فراخوان نوبت و نوبت دهی رستورانی باربد با طراحی منحصر بفرد و کاملا بیسیم می باشند.

گروه مهندسی باربد با طراحی و تولید نسل دستگاه های  نوبت دهی و فراخوان مشتری بیسیم همواره در طراحی و تولید این سامانه ها پیشرو بوده و از سال ۱۳۸۶ بنا به نیاز کشور در خصوص تولید داخلی این محصول در این حوزه ورود کرده و تا کنون با تولید انواع سامانه های نوبت دهی بانکی , رستورانی , بیمارستانی و … نقش بسزایی در بهره وری محیط های اداری و تکریم ارباب رجوع داشته است

دستگاه نوبت دهنده رستوران

دستگاه نوبت دهنده رستورانی گروه مهندسی باربد کاملا بیسیم بوده و به راحتی در کمترین زمان نصب میشود . قیمت این دستگاه های نوبت دهی و سامانه های فراخوان مشتری رستورانی گروه باربد نسب به نمونه های مشابه داخلی و خارجی موجود در بازار بسیار کمتر بوده و گروه باربد همواره سعی در تولید محصولاتی جهانی با قیمتی رقابتی داشته است

سیستم نوبت دهی هوشمند

سیستم نوبت دهی هوشمند

سیستم نوبت دهی هوشمند

میزان هوشمند بودن یک سیستم نوبت دهی دقیقا متناسب است با نحوه برنامه نویسی الگوریتم آن . نباید از یک سیستم نوبت دهی انتظار داشته باشید که همه نیازهایتان را بدون دخالت نیروی انسانی انجام دهد . بلکه از یک سیستم نوبت دهی مکانیزه و هوشمند باید متناسب با الگوریتم و توانایی آن انتظار داشته باشید.

خرید سیستم مکانیزه نوبت دهی

در هنگام خرید سیستم های مکانیزه نوبت دهی سعی کنید با شناخت نیازهای امروز و برنامه و ها و اهدافتان برای آینده این سیستم را خریداری نمایید و سعی کنید ابتدا با مشخصات فنی و کیفیت ساخت سیستم های نوبت دهی آشنا شوید و سپس اقدام به خرید نمایید.

تجهیزات مدرن و مکانیزه نوبت دهی باربد گزینه ای ایده آل برای ارتقاء بهره وری در محیط کار , مدیریت هوشمند و مکانیزه صف های انتظار و تکریم ارباب رجوع میباشد . برای اطلاع از مشخصات کامل و مدل های های تجهیزات نوبت دهی مکانیزه باربد با تیم مهندسان فروش ما تماس بگیرید. شماره تماس ۴۲۷۶۳-۰۲۱