کوتاه ترین زمان انتظار با سیستم های نوبت دهی باربد

کوتاه ترین زمان انتظار با سیستم های نوبت دهی باربد

کوتاه ترین زمان انتظار با سیستم های نوبت دهی باربدReviewed by Admin on Nov 20Rating:

بیایید یک ثانیه را تجسم کنیم: انتظار درصف تجربه خوشایندی نیست حتی برای یک لحظه!

حدود ۲۰ درصد از مشتریان فقط با صف بندی احساس خستگی و نارضایتی می کنند . تشکیل صف خاطره نا خوشایندی هنگامی که مشتریان فروشگاه را ترک می کنند،رقم میزند .

استفاده از استند نوبت دهی، تجربه ایستادن در صف را به حداقل می رساند، یا در بسیاری از موارد به طور کامل از بین می رود. مشتریان با استفاده از سیستم نوبت دهی احساس ناخوشایند ایستادن در صف را تجربه نخواهند کرد.. این منطقی است که هر کسی می تواند دنبال کند.

در حقیقت، مسئله این است که روش های رسمی سنتی تنها کارآمد نیستند. دکتر ریچارد لارسون از دانشگاه MIT، ناکارآمدی صف بندی سنتی را در سال ۱۹۸۷ نشان داد.

فقط به فروشگاه مواد غذایی محلی خود نگاه کنید: مشتریان در حال حرکت به داخل و خارج از صفوف تلاش می کنند تا سریع تر جلو بروند در حالی که شیر و تخم مرغ و سایر خرید های خود را حمل می کنند.. این یک سیستم ضعیف و ناکارآمد است اما نظریه صف بندی با خدمات ضعیف مشتریان سخت مخالف است.

اگر ما قصد داریم صف ها را بهبود ببخشیم، نیاز به تکنولوژی مدیریت صف است. بااستفاده از سیستم نوبت دهی، مشتریان می توانند به جای اینکه احساس کنند که به صف رانده شده اند، به فروشگاه رفته اند. این آزادی، فرصتی عالی برای خرید خوب را ایجاد می کند، در عین حال نشان می دهد که ما برای زمان مشتریان ارزش قائل هستیم.

استفاده از سیستم نوبت دهی،  احساسات منفی مشتریان را به حداقل می رساند و باعث می شود صف ها با کاهش زمان انتظار واقعی و زمان انتظار درک شوند.