دستگاه نوبت دهی

نوبت دهی اینتر نتی پزشکان

نوبت دهی اینتر نتی پزشکانReviewed by Miramir on Apr 11Rating:

سیستم های نوبت دهی پزشکان

پیشرفت سریع , روز افزون و چشمگیر انواع نرم افزارهای مختلف ویندوزی، تحت وب، اندروید، آی او اس و سایر سیستم عامل ها در حوزه های مختلف صنف پزشکان و مطب ها را هم تحت تاثیر قرار داده است. یکی از مهمترین این حوزه ها، سامانه های رزرواسیون آنلاین یا اینترنتی می باشد. نمونه ی بارز سیستم های رزرواسیون، سامانه رزرو اتاق در سایت هتل ها یا رزرو میز در سایت رستوران ها می باشد.در این میان سیستم هایی نیز برای رزرو وقت و نوبت دهی اینترنتی , پیامکی و از راه دور پزشکان نوشته شده است که در این مقاله می خواهیم عملکرد سامانه های نوبت دهی پزشکان را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم سیستم نوبت دهی مناسب برای یک پزشک، چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

امکانات ومشخصات سیستم نوبت دهی اینترنتی و از راه دور

اولین مشخصه مهم در سیستم های رزرواسیون و نوبت دهی اینترنتی و از راه دور، جامعیت و چندکاره بودن آنهاست. تصور کنید یک پزشک، سیستم نوبت دهی اینترنتی را به تنهایی خریداری می کند. در این صورت تکلیف نوبت هایی که منشی در مطب بصورت تلفنی یا حضوری ثبت می کند چیست و چطور باید تعداد بیماران را کنترل نمایدسیستم نوبت دهی خوب برای یک دکتر ، باید این امکان را داشته باشد که از روش های مختلف نظیر اینترنت، تلفن، نرم افزار های موبایل، کیوسک و … بتواند بصورت متمرکز نوبت دهی نماید و به همه ی این ها متصل شود تا منشی بتواند کنترل دقیقی بر نوبت های خود داشته باشد.

امکان تغییر نوبت در سامانه های نوبت دهی اینترنتی پزشکان

دومین شاخصه ی مهم یک سیستم نوبت دهی مناسب، امکان تعریف نوبت های مختلف برای یک پزشک است. تصور کنید پزشکی که روزانه تعداد زیادی مریض را ویزیت می کند و کم شدن چند نوبت ویزیت، موضوع مهمی در مطبش به حساب نمی آید. اما اگر بیماری نیاز به جراحی و عمل داشته باشد هم به لحاظ اخلاقی و انسانی و حل شدن مشکل بیمار و هم به لحاظ اقتصادی بهتر است که بیمار بتواند نوبت زودتری دریافت نماید. بنابراین سامانه نوبت دهی باید امکان تعریف انواع نوبت نظیر نوبت ویزیت، نوبت جراجی، نوبت سونوگرافی و … را داشته باشد.سیستم نوبت دهی حرفه ای پزشکان، می بایست راهکاری برای بیماران اورژانسی و مراجعین حضوری و اصطلاحاً پشت دری نیز داشته باشد. در سیستم نوبت دهی هوشمند می بایست امکان تعریف سهمیه جداگانه برای بیماران اورژانسی و بیمارانی که بصورت حضوری و بدون نوبت قبلی به مطب مراجعه می کنند وجود داشته باشد تا رضایت تمامی بیماران فراهم گردد.

امکان جابجایی آسان نوبت در سامانه های نوبت دهی اینترنتی

در خیلی از مواقع بیمار بدلیل مشکلات احتمالی نیاز دارد تا نوبت خود را به روز دیگری نزدیک نوبت فعلی خود منتقل نماید یا کنسلی آنرا اعلام نماید. سیستم وقت دهی دکتر می بایست هم برای بیمار و هم برای منشی این امکان را فراهم نماید که بتوانند زمان نوبت خود را تغییر دهند.

امکان کنسل کردن نوبت رزرو شده و اطلاع رسانی به مشتریان بصورت اینترنتی

در برخی مواقع اتفاق می افتد که پزشک بدلیل عمل فوری یا هر دلیل دیگری نیاز دارد تا نوبت های یک روز یا یک بازه را کنسل و یا به تاریخ دیگری منتقل نماید. سمانه نوبت گیری پزشک باید این امکان را داشته باشد که نوبت های یک روز را به سادگی به روز دیگری منتقل نماید و به بیمار نیز بصورت اتوماتیک اطلاع رسانی لازم انجام شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید