فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربدReviewed by Admin on Dec 5Rating:

فیدبک مثبت مشتری با سیستم نوبت دهی باربد
هنگامی که تصور کلی و فیدبک مشتریان شما مثبت است، نشانه خوبی است که شما می فهمید راه خوبی را برای کاهش زمان انتظار مشتری انتخاب کرده اید.

اما منظور ما از فیدبک مثبت مشتری چیست؟ خوب،شما باید از راه های بی شماری فیدبک یا بازخورد مستقیم مشتریان خود را جمع آوری کنید: از جمله رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها، سایت های بررسی و غیره

هر کانالی که برای ارتباطات وجود دارد باید مورد استفاده قرار گیرد – زیرا مشتریان مطمئن تر خواهند بود. و هر مشتری مطابق با عادت و سلیقه خود از یک روش مختص خود برای فیدبک دهی استفاده می کند.

به علاوه، نظرسنجی ها ایجاد وفاداری در مشتری می کند.سنجی ها به مشتری می گوید: “ما گوش می کنیم و می خواهیم از شما بشنویم.”

یک مشتری بهترین مشاور شماست. چه کسی بهتر از مشتریان شما مسائل اساسی در استراتژی صف شما را تشخیص می دهد؟در واقع مشتریان ارزیابی نهایی در مورد اینکه استراتژی نوبت دهی و مدیریت صف شما در حال انجام است را انجام می دهند.

نوع انتظار برای بازخورد و نحوه پاسخ

چه نوع بازخوردی می توانید انتظار داشته باشید؟

شاید نظر دهندگان درخواست گوش دادن به موسیقی با هدست بلوتوث داشته باشته باشند و لی شما در حال حاضر، شما مجبور نیستید در هر موردی به نظر سنجی ها عمل کنید. اما شما باید گوش دهید و نشان دهید که گوش می کنید.این بدان معنی است که به هرگونه بازخورد واکنش نشان داده و به بازخوردی که منطقی است و پیشنهادات مفید را ارائه می دهد، عمل می کند.

یک نکته در مورد بازخورد مشتری

یکی از نکات مهم که در هنگام بررسی فیدبک های مشتری،لازم است به یاد داشته باشید: معمولا افرادی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند و یا واقعا نمیتوانند اظهار نظر کنند نظرات را ترک میکنند.به طور متوسط مشتریان معمولی شما عموما اظهار نظر کرده و در واقع کسب و کار ها نیز می خواهند از خریداران معمولی بشنوند.

بهبود تجربه شخصی با دستگاه نوبت دهی

شما می توانید با ارائه تخفیف یا قرار دادن پاداش افراد را به شرکت در نظر سنجی ترغیب کنید و در شبکه های اجتماعی اخبار خود را دست به دست کنید.یکی از منفی ترین نظرات می تواند این باشد “من از کسب و کار شما چیزی متوجه نشدم چون دائما در صف بودم!”با تهیه دستگاه نوبت دهی این احتمال را به صفر نزدیکه کنید.