فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهیReviewed by Admin on Sep 30Rating:

فواید دستگاه نوبت دهی بی شمارند.همیشه یک روش، تکنیک یا عنصری وجود دارد که یک شرکت یا سازمان می تواند برای بهبود بهره وری و رضایت مشتری از آن استفاده کند. یکی از بزرگترین مکان هایی که تغییر قابل توجهی در آن ایجاد می شود صف های انتظار است.

از همان لحظه ای که مشتری برای یک سرویس ثبت نام می کند تا زمانی که به سمت صف حرکت می کند و زمانی که برای انجام سرویس یا خدمت فراخوانی می شود همگی مراحلی هستند که استفاده از تکنولوژی مدیریت صف یا دستگاه نوبت دهی انجام آنرا ساده تر می کند.این ویدئو یک دستگاه نوبت دهی بیمارستانی را نشان می دهد که چقدر انجام امور را ساده تر می کند.

قیمت سیستم نوبت دهی

بطور کلی فواید دستگاه نوبت دهی را بصورت زیر خلاصه کرد:

فواید دستگاه نوبت دهی

فواید دستگاه نوبت دهی

۱.بهینه سازی جریان مشتری

استفاده از دستگاه نوبت دهی مشتریان را به روش کارآمدتری جذب می کند که منجر به جریان مطلوب مشتری از طریق صف انتظار می شود.دستگاه نوبت دهی به عوامل خدماتی اجازه می دهد تا بر روی کارشان تمرکز کنند و حتی به مشتریان اجازه می دهد تا بدون زحمت از  بیرون بیایند و نگران نباشند که به نوبت خود دست پیدا کنند یا دیگران را پشت سر بگذارند. کسانی که در صف انتظار هستند نیز فرصت دارند تا کار دلخواه خود را ادامه دهند تا زمانی که نوبت آنها فراخوانی شود.علاوه بر این با دستگاه نوبت دهی و سیستم نوبت دهی هوشمند و هم چنین مانیتورینگ صف توسط مدیران آنها می توانند معیارهای زمان واقعی را برای پاسخ مناسب و سریع به صف و جریان انتظار بیابند.

پنل نظر سنجی از مشتریان

۲-کاهش زمان واقعی انتظار و افزایش رضایت مشتریان

وقتی مشتری در صف می ایستد با حرکت کردن صف ممکن است احساس خوبی در وی بوجود آید و حس کند کارش بخوبی در حال پیشرفت است اما با استفاده از دستگاه نوبت دهی این حس واقعی تر خواهد بود زیرا با استفاده از علائم الکترونیکی نظیر اعلام نوبت و شماره در هر لحظه همان احساس جلو رفتن در صف برای فرد تداعی می شود هم چنین فرد زمانی که منتظر می ایستد کاهش می یابد در نتیجه یک احساس رضایت واقعی در وی بوجود می آید و تجربه دلنشینی از سیستم کسب و کاری شما خواهد داشت.

امکانات ویژه سیستم نوبت دهی

۳.عوامل موثرتر می شوند و مدیران آگاه تر

دستگاه نوبت دهی به طور مناسب در صف هااستفاده می شود – که در آن عوامل سرویس دهنده قرار گرفته اند – استفاده از دستگاه های نوبت دهی باعث بالا رفتن تمرکز و توانایی کارکنان می شود. از طریق سیستم های مدیریت صف و دستگاه های نوبت دهی، مشتریان را می توان با نیرو کار کمتری کمتری از سرویس و خدمت بیشتری برخوردار نمود. مهمتر از همه، مدیران قادر به نگه داشتن زمان دقیق در زمان سرویس و بهره وری  کارکنان کلیدی خواهند بودبا حصول اطمینان از اینکه هیچ گونه سرویسی ناقص انجام نشده است.

به طور متوسط استفاده از دستگاه نوبت دهی و تکنولوژی مدیریت صف افزایش ۳۵ درصدی بهره وری کارکنان را به همراه داشته است.

خرید دستگاه نوبت دهی بیسیم