امکانات ویژه سیستم نوبت دهی

امکانات ویژه سیستم نوبت دهی

امکانات ویژه سیستم نوبت دهیReviewed by Admin on Aug 21Rating:

سیستم نوبت دهی باربد امکانات ویژه ای دارد که در اینجا به معرفی و بررسی بعضی از این امکانات ویژه سیستم نوبت دهی باربد می پردازیم:

امکانات مشتریان ویژه(VIP):

در سیستم نوبت دهی باربد امکان تعریف مشتریان ویژه و صدور کارت برای آنها میسر است به این ترتیب الویت فراخوانی شماره با مشتریان ویژه است هم چنین امکان تعریف اثر انگشت مشتریان ویژه نیز وجود دارد به این ترتیب خیال شما از بابت سرویس دهی مطلوب به مشتریان ویژه و دائمی خود راحت خواهد بود.

پنل نظر سنجی از مشتریان:

به کمک پنل نظر سنجی از مشتریان می توان از ارباب رجوع در مورد نحوه سرویس دهی و خدمات انجام شده سوال نمود و درجه کیفی خوب،متوسط و ضعیف را ضبط نمود و از آن در راستای بهبود خدمات به مشتریان استفاده نمود.

نوبت دهی پیامکی:

در نوبت دهی پیامکی می توان قبل از مراجعه به ارگان مربوطه با اپلیکشن موبایل اقدام به اخذ نوبت نمود در این صورت در وقت مراجعه کنندگان صرفه جویی شده و رضایت خاطر بیشتری از نحوه سرویس دهی خدمات شما خواهند داشت.

نرم افزار گزارش گیری:

با نرم افزار گزارش گیری اطلاعات جامعی از نحوه سرویس دهی هر کارمند ،تعداد شماره های فراخوانی شده توسط وی با استفاده از سیستم نوبت دهی و نظر مشتری در خصوص خدمات ارئه شده که با استفاده از دستگاه نظر سنجی ضبط شده است قابل دسترسی و بررسی است.

نمایشگر مرکزی LCD:

نمایشگر مرکزی LCD اطلاعات شماره های فراخوانی شده را نمایش می دهد هم چنین می تواند حاوی متن تبلیغ،متن خوش آمد گویی، نمایش ساعت و تاریخ یا اطلاعات ارگان مربوطه باشد.